Amatöörteater hobina

Amatöörteater tekitab õigustatud tunde, et kõik on võimalik! Veel tähtsam- kõik saavad näitlemisega hakkama!

Näitlejahinged kogunevad

Amatöörteatrid ehk harrastusteatrid on andnud võimaluse loomingulistele vabatahtlikele teha koos midagi loovat ja põnevat. 

Ühistegevuse tulemuseks on näitetükk, mis esitatakse suurele, tavaliselt kohalikule publikule. Kaasatud on palju erinevaid persoone, alates lavastajatest kuni lavatehnikuteni välja.

Harrastus teeb õnnelikuks

Inimesed on eluga rahul, kui nad saavad teha seda, mida nad tõeliselt armastavad. Olgu selleks hobi korras näitlemine, kasiinos slottidel keerutamine või niisama labidaga mudas möllamine. Teater on neist küll tõenäoliselt kõige mõistlikum valik.

Teater on oluline osa loominguliste indiviidide elust juba pikka aega. Teatritegemine ja näitlemine on aja jooksul muutunud järjest professionaalsemaks, kuid on inimesi, kes ei ole elukutselised näitlejad ning kes soovivad siiski hobikorras näitlemisega tegeleda.

Harrastusteatrite festivalid selgitavad parimad

Amatöörteatri ja seal kaasalöömise populaarsust tõestab tõsiasi, et amatöörteatreid koondavasse Eesti Harrastusteatrite Liitu kuulub 69 erinevat amatöörteatrit üle kogu Eesti ning nende töösse on Eesti Harrastusteatrite Liidu kodulehe sõnul kaasatud koos publikuga üle 40 000 inimese. 

Igal aastal toimub üleriigiline harrastusteatrite festival, kus amatöörteatrid võtavad omavahel mõõtu ning valitakse välja parimad näidendid, näitlejad, lavastajad ja näitetööd kooshoidev ning toetav tehniline meeskond. 

Amatöörteater hoiab kultuuri

Harrastusteater aitab tavainimestel osaleda nauditavas loomeprotsessis, millesse muidu on kaasatud vaid vähesed professionaalid.

Latt on kõrgele seatud

Laval näeme näitlejaid, kes on teema- ja ajastukohaselt kostümeeritud; näitlejaid, kel on tekstid pähe õpitud ning kes teavad, kuidas liikuda näidendiks ülesseatud lava konstruktsioonide ja kujunduse vahel. 

Kõigiks nendeks teatriga seotud hädavajalikeks koostisosadeks on vaja teisi loomingulisi inimesi, kelle töö vilju on laval hästi näha: stsenaristid, muusikalised ja visuaalsed kujundajad, lavatehnikud, jne.

See kõik viitab tõsiasjale, et amatöörteater on haarav meelelahutus kõigile.

Hobi ulatub kaugemale

Harrastusteater on tavaliselt mõnes omavalitsusüksuses toimuv kohalik kultuuri osa, millesse on kaasatud need, kes tunnevad, et teiste tööde ja kohustuste kõrval on nende kirg näidelda. Neil jätkub piisavalt julgust, et tulla publiku ette ja esitada etendus. 

Kui suured teatrilavad jäävad linnadesse ja ei jõua kõikideni, siis amatöörteater jõuab rohkemate inimesteni väikestes külades, alevikes ja linnades. 

Amatöörteater - edasiviiv jõud

Harrastusteater võib anda inspiratsiooni paljudele nii etenduse sisu kui ka tööprotsessi kaudu. 

Vabatahtlik teatrimeeskond lihvib loomeprotsessi käigus palju eluks vajaminevaid oskusi: suhtlusoskus, eneseväljendus, diktsioon, sõnumi veenev ja oskuslik edastus sihtgrupile, praktilised “meisterdamise” oskused lavameeskonnas, jne. 

Välistatud pole näiteks stardiplatvorm professionaalseks näitleja karjääriks!

Kui sa tunned, et teater on ka sinu kirg, siis uuri lähemalt sinu lähedal tegutsevate kohalike harrastusteatrite kohta siit.